Deprem ve Yapı Sağlığı İzleme Sistemleri +90 312 473 97 91-92

TR - EN

Haberler:

Yapı Sağlığı İzleme Merkezi
ŞİRKET PROFİLİ

Şirket Profili

TDG, TESTBOX markası altında Türkiye’nin ilk ve tek “Bilimsel Ölçme Sistemleri” üreticisidir.  TESTBOX Veri Toplama Sistemleri ile yapılan testlere dayanan yüzlerce akademik makale yayımlanmıştır. Cihazların doğrulaması ve geçerliliği niteliğindeki bu çalışmalar, bugünkü repütasyon, saygınlık ve güvenin oluşmasını sağlamıştır. Yaratmış olduğu yenilikçi yaklaşımlar ve rekabetçi fiyatıyla ABD, Avrupa, Uzak Doğu ve Orta Doğu başta olmak üzere tüm dünyada araştırmacılar tarafından tercih edilmektedir.
 
TDG’nin Veri Toplama Sistemleri; Sensörler, Sevro Hidrolik Yükleme Sistemleri, Balistik Ölçümler, Sismik İzleme Sistemleri, Yenilikçi Acil Deprem Uyarı Sistemleri ve Yapısal Sağlık Takibi olmak üzere AR-GE’si %100 Türkiye’de, Türk mühendislerce yapılmış geniş bir ürün yelpazesi vardır. Elektronik, Makine, Jeoloji ve İnşaat Mühendisleri ile Matematikçi ve İstatistikçilerden oluşan multi-disipliner bir AR-GE takımına sahiptir.
 
TDG özellikle İnşaat ve Deprem Mühendisliği alanında yapmış olduğu çalışmalarla ülkemizin en önemli sorunlarının başlarında gelen deprem, kamu can ve mal sağlığının korunmasına yönelik yenilikçi yüksek teknoloji ürünler geliştirmiştir. TDG tarafından e-QUAKE markası ile üretilmekte olan cihazlar dünyaca kabul görmüş, kuruluşlarca test edilmiş ve bu alanda literatüre girmeyi başarmış az sayıda markadan birisi olmuştur.
 
TDG uzmanlık alanlarında, Türkiye’nin tek AR-GE kuruluşu olmak misyonunu yayınladığı bilimsel makalelerle desteklemektedir.


Kalite politikamız; Yenilikçi ve yüksek teknolojiye sahip ürünleri dünya standartlarına uygun performans ve kalite düzeyinde geliştirmek, kesintisiz ar-ge faaliyetleri ve teknik destek ile ürünlerimizin arkasında durmak, modern süreç ve kalite yönetim sistemleri uygulayarak, yasal mevzuatlarla uyumlu bir şekilde ve sürekli geliştirerek müşteri memnuniyetini ve sürdürülebilirliği ön planda tutmaktır.
 
Türkiye’de ve Dünya’da TDG tarafından gerçekleştirilen, İLK YERLİ MALI BELGELİ Ürün ve Projeler
 
Dünya’da ilk tamamen kendi ürünleriyle A’dan Z’ye Deprem Mühendisliği ve Yapı LABORATUVARI kurulumu,
 
Türkiye’de ilk, mekanik, elektrik, hidrolik ve yazılım konularındaki özgün tasarımı ve üretimi tamamen yerli olarak gerçekleştirilen Sarsma Masası,
 
Türkiye’de ilk Yapısal Sağlık Takibi sistemleri ve uygulamaları,
 
Türkiye’de ilk Sismik İzleme Sistemleri,
 
Türkiye’de ilk Balistik Ölçüm Sistemleri,
 
Türkiye’de ilk kez Yapı Mekaniği Testlerini sahaya taşıyan test sistemleri,
 
Türkiye’de ilk quasi statik veri toplama ve strain gauge uygulamaları,
 

Türkiye’de ilk eğitim amaçlı, gerçek deprem verileri uygulayabilen Masa Üstü Sarsma Tablası.